uyku sıkıntısı için 10 faydalı yiyecek...
#1
Uyku sıkıntısıyla karşı karşıyaysanız bu yazıyı okumanızı öneriyoruz. Uykunuzu ve gününüzü kurtaracak 10 sihirli yiyecek huzurlarınızda...

1: Muz
Açık olarak söylemek gerekirse sarı bir poşet içindeki uyku hapları olarak adlandırabiliriz. Seratonin ve melatonin dışında aynı zamanda magnezyum içeren bu meyve, kaslarınızı gevşetip sizi rahatlatır.

2: Papatya Çayı
Sizi yatağa huzurlu bir şekilde yatıracak bir çaydan bahsediyoruz. Sakinleştirici özelliği sayesinde papatya çayı , kaygılı ve sinirli bir bünyenin en iyi panzehiridir.

3: Ilık Süt
Süt içeriğinde bulunan ve tripsin etkisiyle serbestlenen ve organizma için gerekli bir aminoasit olan triptofan sayesinde beyniniz yatışır ve daha sağlıklı bir uykuya dalarsınız. Elbette ki sıcak sütün yıllardır duyduğumuz birçok iyileştirici özelliğisayesinde psikolojik bir etkileşim de duyabilirsiniz.

4: Bal
Bitki çayınızın veya ılık sütünüzün içine atacağınız bir çay kaşığı kadar balın etkileri hiç de göründüğü kadar küçük değildir. İçeriğindeki şeker her ne kadar vücudu hareketlendirmeye niyetlense de, az miktarda glikoz oreksine dur işareti yapar. Oreksin son zamanlarda keşfedilmiş ve beyni hareketlinderen bir nörotransmiterdir.

5: Patates
Az miktarda fırında pişirilmiş patatesin iyi bir gece uykusuna yardımcı olabileceğini pek sık duymadığınızı biliyoruz. Midenizi yormayacağı gibi, içeriğindeki tripofan sayesinde asit seviyesini düşürür. Etkiyi daha da artırmak için sütle birlikte püre kıvamına getirip yiyebilirsiniz.

6: Yulaf Unu
Yulaf içeriğindeki melatonin sayesinde iyi bir uykunun en iyi ilaçlarındandır. Bir miktar Akçaağaç şerbetiyle karıştırsanız hem de lezzeti ile sizi büyüleyecektir.

7: Badem
Bir avuç kalp dostu bu yemişlerden yediğiniz takdirde, sizi tatlı bir şekerlemeye götüren yolculukta en büyük yardımcınızı bulmuş olacaksınız. Hem tripofan içeriği hem de uygun ölçüde içerdiği kalsiyum sayesinde kaslarınızın rahatlamasına yarar.

8: Keten Tohumu
Hayat bazen ters gittiğinde ve siz de kendinizi kötü hissettiğinizde, 2 kaşık keten tohumunun sizlere yardımcı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Süt veya yoğurt içine katabileceğiniz keten tohumu, omega 3 yağ asitleri açısından zengindir ve doğal bir moral verici etkisi bulunmaktadır.

9: Kepek Ekmeği
Bal kattığınız çayınız ile birlikte yiyeceğiniz bir ince dilim kepek ekmeği, vücuttaki insülinin biraz serbest kalmasına ve tripofan ile seratonininize ''uyku vakti'' mesajını yollamasını sağlamaktadır.

10: Hindi
Güzel bir uykunun 2-3 saat öncesi, bir ince dilim kepek ekmeği üzerine koyacağınız küçük bir parça haşlanmış hindi eti yararlı olacaktır. İçeriğindeki tripofan sayesinde midenizde çok miktarda protein olmadığı zamanlarda bile sizi rahatlatır.
Reply
#2
Hello. And Bye.
Reply
#3
cialis kaufen billig
cialis online
viagra kaufen deutschland
levitra 20mg rezeptfrei [url=https://apothekegenerika.com/levitra/]apothekegenerika.com[/url]
cialis rezeptfrei
cialis generika billig
cialis online
Reply
#4
Hello. And Bye.
Reply
#5
Hello. And Bye.
Reply
#6
Вчера осматривал данные инет, и неожиданно к своему удивлению обнаружил познавательный веб-сайт. Вот смотрите: [url=https://mutki.shop/]mutki biz в обход[/url] . Для моих близких данный сайт показался очень оригинальным. Всего хорошего!
Reply
#7
Сегодня утром просматривал материалы сети, случайно к своему восторгу увидел важный ресурс. Ссылка на него: кредит под залог [url=https://lkredit.com.ua/page/kredit-pod-zalog]читайте здесь[/url] . Для моих близких данный веб-сайт произвел радостное впечатление. Всего хорошего!
Reply
#8
Сегодня вечером просматривал материалы сети, и вдруг к своему удивлению увидел крутой ресурс. Это он: [url=https://trikotazh-optom.com.ua/muzhskoy-trikotazh]подробнее[/url] . Для меня вышеуказанный ресурс явился очень неплохим. Успехов всем!
Reply
#9
[url=https://bestdump.org]dumps shop[/url]
.
Reply
#10
Сотрудники правоохранительных органов задержали помощника депутата Госдумы, директора московского представительства филиала ОАО "Макфа" Андрея Чуркина, который, по версии следствия, был посредником при получении взятки бывшим губернатором Челябинской области Михаилом Юревичем.

Как сообщается на официальном сайте СК, по ходатайству следствия в отношении Чуркина была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. В ведомстве пояснили, что Чуркин является фигурантом уголовного дела, возбужденного по ч. 6 ст. 290 УК РФ ("Получение взятки").

24 мая Свердловский областной суд удовлетворил апелляцию прокурора на решение Ленинского районного суда Екатеринбурга об отказе в заочном аресте бывшего губернатора Челябинской области Михаила Юревича, обвиняемого в получении взяток в размере 27 млн рублей.

Ранее экс-губернатору было заочно предъявлено обвинение по статьям УК РФ "Получение взятки" и "Подстрекательство к клевете". По версии следствия, Юревич систематически получал взятки от министра здравоохранения Челябинской области Виталия Тесленко за общее покровительство, а также подстрекал Олега Грачева, назначенного на должность первого заместителя главы региона, к распространению клеветы о деятельности председателя Челябинского областного суда.

Юревич стал губернатором Челябинской области в 2010 году, 15 января 2014 года президент РФ Владимир Путин принял его досрочную отставку. После этого Юревич стал депутатом Госдумы.

Коррупционный скандал в сфере здравоохранения в Челябинской области разгорелся в конце октября 2012 года. В отношении Тесленко было возбуждено уголовное дело о мошенничестве. Осенью 2014 года он был осужден за получение взяток на общую сумму более 70 млн рублей, которые он брал за содействие при заключении договоров на поставки медоборудования в больницы области.

Ссылки на источники:
[url=http://www.dairynews.ru/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=20324]http://www.dairynews.ru/forum/?PAGE_NAME=profile_view&UID=20324[/url]
[url=http://vladmedicina.ru/forum/profile.php?section=signature&id=23876]http://vladmedicina.ru/forum/profile.php?section=signature&id=23876[/url]
[url=http://berforum.ru/user/82833-elicozhka/]http://berforum.ru/user/82833-elicozhka/[/url]
[url=http://med-port.ru/forum/user/52277/]http://med-port.ru/forum/user/52277/[/url]
[url=http://www.hustle-center.ru/invision/index.php?showuser=229993]http://www.hustle-center.ru/invision/index.php?showuser=229993[/url]
Reply